Czy o stopy dbamy tylko latem?-wakacyjny poradnik urodowy

Jak to jest u Was,czy cały rok dbacie o stopy czy tylko latem kiedy trzeba nóżki pokazać w sandałkach :) ?


Stopy to ważna część ciała,bez nich daleko nie zajdziemy i dlatego o takie skarby trzeba dbać.Ja zawsze powtarzam swoim dzieciom"dbajcie za młodu to na stare lata będzie wam lżej" ale jak to z dzieci bywa ,posłuchają i tak swoje zrobią.

Moje stopy są wyjątkowo "schodzone" a jest to efekt chodzenia w niewygodnych butach (oczywiście za młodu).Skutki są tego takie,że mam wiecznie jakieś odciski,które nie należą do przyjemności w trakcie chodzenia.Co ich się pozbędę to za jakiś czas i tak wracają,dlatego u mnie nie ma opcji żebym nie dbała o stopy przez cały rok.W przeciwnym razie już bym z bólu nie mogła kroka postawić.
Jeżeli chodzi o moją pielęgnację stóp to jest troszkę czasochłonna. Dwa razy w roku chodzę do kosmetyczki i raz w roku do dermatologa na wymrażanie odcisków zimnym azotem(jeżeli akurat coś mi się pojawi).Później radzę sobie sama i przynajmniej raz w miesiącu je pielęgnuję.

Produkty jakich używam na dzień dzisiejszy:


Kulki do kąpieli stóp DELIA lub sól SHEFOOT

Obecnie używam kulek i soli do kąpieli stóp.Kulki średnio mi się sprawdzają bo zanim się rozpuszczą to woda jest już zimna,ale zużyć trzeba. Natomiast moim faworytem jest sól i tego najczęściej używam.Świetnie wykonują swoje zadanie.
Peeling  do stóp BEAUTY

Co do peelingu to dla mnie nie ma znaczenia jakiego używam.Kupuję taki w jakim akurat jestem sklepie.Ten sprawdza się świetnie i cena nie przyprawia o ból głowy.Krem do stóp DELIA regulator potliwości 

Najczęściej smaruję nim stopy rano z tego względu,że chodzę po domu w kapciach a wiadomo,że stopy się pocą.Sprawdza się rewelacyjnie i już na stałe zagościł w mojej łazience.
Balsam do stóp BEBEUTY 

Balsam sprawdza się świetnie,używam go każdego wieczoru po kąpieli,jest tani a moje stopy nie potrzebują droższego kremu.
Elektroniczny pilnik firmy SCHOLL

Tego pilnika używam przynajmniej raz w miesiącu. Sprawdza się świetnie o ile nie mam mocno zrogowaciałej skóry.Jest delikatny i sprawia,że się śmieję (bo mam gilgotki 😏)


Dezodorant do stóp FUSS WOHL

Najczęściej używam go do odświeżenia obuwia,ale zdarza się,że stopy również spryskuję.
Na koniec oczywiście muszą być pięknie pomalowane pazurki,które w sandałkach będą się prezentowały jak MILION $


Post bierze udział w wyzwaniu
"WAKACYJNY PORADNIK URODOWY"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Beauty Mum , Blogger