Pielęgnacja twarzy latem-wakacyjny poradnik urodowy


Sądzę,że przyznacie mi rację,że pielęgnacja twarzy odgrywa dużą rolę w naszej codziennej rutynie.Moja mama zawsze powtarzała "twarz to nie tyłek z cellulitem,który schowamy pod spodniami".Tak więc słysząc to dość często w pewnym momencie dbanie o skórę twarzy weszło mi w nawyk.Zatem ja swoim dzieciom w przenośni powtarzam od małego "lepiej zapobiegać niż leczyć",chyba każdy wie co mam na myśli.
Moja pielęgnacja różni się w zależności od pory dnia,wieczorem używam bardziej mocnych kosmetyków a rano lżejszych z powodu makijażu.Pora roku nie odgrywa tu dużej roli chyba,że wykonuję zabiegi kwasami,które nie wskazane są w okresie wiosenno-letnim.

KIEDY NADCHODZI WIECZÓR

Tutaj jest trochę więcej pracy,bo po całym dniu w kurzu i  makijażem na twarzy obowiązkowo trzeba zmyć z siebie cały ten syf. Przedstawię Wam jak to wygląda u mnie,krok po kroku.

I KROK -DEMAKIJAŻ
Pierwszym krokiem jaki wykonuję jest zmycie pierwszej warstwy makijażu.Do tego używam płynu micelarnego AA , oczy natomiast myje płynem dwufazowym firmy ZIAJA.Jeżeli nie mam makijażu od razu przechodzę do kroku 2.II KROK-OCZYSZCZANIE
Do tego celu używam żelu do mycia twarzy,który u mnie sprawdza się świetnie i dokładnie zmywa resztę "tapety".Aktualnie jestem na wykończeniu żelu z firmy -417.Do mycia używam również gąbeczki konjac z firmy YASUMI,która w połączeniu z żelem to bomba czystości.


III KROK-TONIZOWANIE
To jest ważny punkt po procesie oczyszczeniu skóry zwłaszcza silnymi kosmetykami,które powodują,że odczyn skóry pH podnosi się a naturalny płaszcz wodno-lipidowy może ulec uszkodzeniu.Tonik powoduję,że wszystko wraca do normy.Obecnie używam różanego toniku firmy KUESHI.


IV KROK- NAWILŻANIE
Tutaj to bywa różnie,jeżeli jestem w trakcie kuracji serum witaminowym to nie używam kremu.W tej chwili stosuję serum z witaminą A firmy DERMOFUTURE i moja skóra nie potrzebuje kremu.Pod oczy korzystam z serum-żel firmy ROYAL COLLECTIONDODATKOWA PIELĘGNACJA
1.Węglowy peeling-żel-maska 3w1 firmy BIOTANIQE stosuję raz w tygodniu


2.Maska w płachcie raz na dwa tygodnie.Używam różnego rodzaju,


3.maseczka z glinką firmy LOREA`L raz w tygodniu


O PORANKU
Tutaj już nie szaleje,ważne jest to aby odpowiednio przygotować skórę pod makijaż,który ma ładnie wyglądać i trzymać się cały dzień.
Twarz myję płynem micelarnym firmy DERMOFUTURE,który świetnie oczyszcza twarz.Dla odświeżenia skórę spryskuję naturalną wodą różaną. Wklepuję krem z filtrem od marki O2SKIN a pod oczy delikatny krem od BIODERMY. Po wchłonięciu kosmetyków moja twarz jest gotowa na make-up.


Post bierze udział w wyzwaniu
 "WAKACYJNY PORADNIK URODOWY"


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Beauty Mum , Blogger